Seminarium

Sukcesja – korzystne opodatkowanie, dofinansowania, bezpieczeństwo biznesu

10.03.2023

Piątek

godz. 10:00

ul. Bieniewicka 26

Warszawa

Konferencja jest realizowana w ramach współpracy z Nova Praxis – beneficjentem w programie POWR.02.21.00-00-0017/18 o nazwie „Sukcesja w firmach rodzinnych – wsparcie przejścia między generacjami” dofinansowanego z funduszy unijnych i państwowych.

Agenda

10:00

adw. Maksymilian Graś (Graś i Wspólnicy)

JDG – jakie są zagrożenia wynikające z prowadzenia biznesu w tej formie i jak je wyeliminować?

10:20

apl. adw. Joanna Adasiak (Graś i Wspólnicy)

Przekształcenia i połączenia jako sposób na sukcesję i zminimalizowanie ryzyka prowadzonej działalności

10:40

Konrad Bajor (NovaPraxis)

Wyzwania firm rodzinnych – doświadczenia z realizacji programu doradztwa dotyczącego sukcesji

11:00

Paweł Gawron (NovaPraxis)

Jak skorzystać z projektu opracowania strategii sukcesji z dofinansowaniem w programie PARP?

11:20

Przerwa kawowa

11:30

adw. Natalia Serwińska-Deles, apl. rad. Marta Stańdo (Graś i Wspólnicy)

Fundacja rodzinna oraz „cywilistyczne” sposoby przekazania majątku i zachowania ciągłości firmy

11:50

r. pr. Rafał Knap (Graś i Wspólnicy)

Perspektywa podatkowa

12:10

Networking i poczęstunek

Formularz zapisów

forma uczestnictwa

newsletter

zgoda na przechowywanie i przetwarzanie przez Graś i Wspólnicy sp. k. danych osobowych przesłanych powyżej w celu dostarczenia treści.

4 + 13 =

W przypadku braku otrzymania potwierdzenia rejestracji prosimy o kontakt na social@kglegal.pl

Współorganizator

Patronat

Prelegenci

adw. Maksymilian Graś

Pełnomocnik procesowy z ponad 10 letnim doświadczeniem w świadczeniu usług prawnych. W swojej praktyce zajmuje się przede wszystkim obsługą podmiotów gospodarczych, oczekujących wsparcia przy ich bieżącej aktywności, sporami sądowymi o charakterze cywilnym, gospodarczym oraz administracyjnym. Wspiera swoich klientów w zakresie negocjacji umów, w tym w szczególności z branży IT oraz energetycznej. Prowadził także szereg szkoleń m. in. z zakresu windykacji należności.

apl. adw. Joanna Adasiak

Specjalizuje się przede wszystkim w kompleksowym doradztwie prawnym w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych. Posiada również doświadczenie w prowadzeniu złożonych postępowań m.in. z zakresu prawa handlowego, w szczególności związanych z połączeniami, przejęciami, podziałami oraz likwidacjami spółek kapitałowych. Zajmuje się także sprawami z prawa administracyjnego, cywilnego oraz egzekucyjnego. Jej zawodowe zainteresowania obejmują prawo upadłościowe, gospodarcze, oraz prawo zobowiązań.

Konrad Bajor

Prezes zarządu i współwłaściciel spółki Nova Praxis. Abolwent studiów MBA Executive w Krakowskiej Szkoły Biznesu, absolwent studiów Zarządzanie i Marketing UEK. Ponad 15 lat doświadczenia w zarządzaniu, ekspert wspierający firmy w rozwoju, jego strategii oraz zarządzaniu finansami. Specjalizuje się w projektach mających na celu: analizę i optymalizację procesów, wdrożenie zmian w organizacji, wsparcie firm w planowaniu i wdrożeniu zmian organizacyjnych.

Paweł Gawron

Konsultant, doradca i analityk procesów. Ekspert od doskonalenia organizacji. Absolwent Uniwersytety Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizuje się w zadaniach mających na celu efektywną realizację projektów, analizę procesów biznesowych, analizę organizacji modelu SWOT oraz Business Model Canvas. Prowadzi liczne warsztaty oraz szkolenia. Pełnomocnik Zarządzania Jakością EN ISO 9001:2000 (DEKRA-ITS).

adw. Natalia Serwińska-Deles

Adwokat, doktorantka w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Swe doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w kancelariach adwokackich i radcowskich, a także m.in. w Departamencie Prawa Karnego Ministerstwa Sprawiedliwości i Departamencie Prawno-Traktatowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół prawa gospodarczego i cywilnego

apl. rad. Marta Stańdo

Aplikantka radcowska Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, absolwentka prawa Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, Executive Master of Business Administration (MBA). W swojej praktyce skupia się przede wszystkim na zagadnieniach związanych z prawem handlowym, upadłościowym i restrukturyzacyjnym, w tym także na przekształceniach spółek i analizach due diligence. Jako prawnik in-house zajmowała się wewnętrzną obsługą przedsiębiorców oraz spółek z udziałem Skarbu Państwa, dzięki czemu posiada doświadczenie w kompleksowej obsłudze prawnej przedsiębiorstw na wszystkich etapach ich rozwoju.

r. pr. Rafał Knap

Radca prawny. Absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelariach prawnych obsługujących przedsiębiorców oraz podczas pracy w organach skarbowych. Specjalizuje się w podatku dochodowym, w szczególności w ryczałcie od przychodów spółek.

©2020–2023 kglegal.pl by www.legrafik.pl