Jakub Cybul

Młodszy prawnik

Z kancelarią prawną Graś i Wspólnicy sp. k. współpracuje od kwietnia 2019 roku. Jest studentem IV roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Specjalizuje się w prawie administracyjnym oraz podatkowym, w tym w postępowaniach opartych o ustawę o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów. Przygotowuje projekty pism procesowych oraz analizy prawne związane z funkcjonowaniem podmiotów gospodarczych.

Wspiera klientów w zakresie bieżącego doradztwa prawnego, jest członkiem zespołów uczestniczących w negocjacjach i przygotowaniu umów. Z dużą dbałością zabezpiecza interesy klientów w toku prowadzonej obsługi. Pomaga przy obsłudze międzynarodowego lidera na rynku audiowizualnym dostarczającego swoje produkty do największych kasyn. Jako zapalony fotograf wspiera klientów swoją wiedzą w zakresie praw autorskich i ochrony własności intelektualnej.

Zajmuje się kompleksową obsługą klientów związaną z dochodzeniem należności zarówno na etapie przedsądowym, jak i sądowym oraz egzekucyjnym. Koordynuje wewnętrzne procedury u klientów i doradza im w zakresie prowadzonych postępowań cywilnych i egzekucyjnych, zawierania ugód oraz podejmowania mediacji.

Języki: angielski

Ważne projekty prowadzone przez Jakuba Cybula w ostatnim czasie:

  • obsługa sporów sądowych związanych windykacją należności;
  • doradztwo prawne w zakresie umów dostawy i umów o roboty budowlane;
  • kompleksowa obsługa prawna podmiotów gospodarczych w postępowaniach cywilnych i administracyjnych na etapie przedsądowym.