Piotr Tobolski

Prawnik

Od ponad czterech lat na stałe współpracuje z kancelarią prawną Graś i Wspólnicy sp. k. Specjalizuje się w prawie nieruchomości oraz prawie budowlanym. W szczególności doradza w sprawach związanych z procesem inwestycyjnym, począwszy od zakupu nieruchomości, przez proces budowy po rozpoczęcie prowadzenia działalności w zakresie inwestycji komercyjnych oraz sprzedaż mieszkań w zakresie inwestycji deweloperskich.

Świadczy także pomoc prawną w formie bieżącej obsługi podmiotów działających na rynku nieruchomości. Pracował przy wielu badaniach due diligence.

Posiada dużą wiedzę w dziedzinie obsługi inwestycji komercyjnych oraz deweloperskich, w tym na rynku mieszkaniowym. Bezpośrednio współpracuje z notariuszami i wykonawcami zapewniając kompleksowe doradztwo prawne na każdym etapie procesu inwestycyjnego.

Od marca 2018 roku obsługuje spółkę z branży paliwowej w zakresie pozyskiwania nieruchomości i rozwoju sieci stacji paliw. W tym zakresie prowadzi badania prawne nieruchomości, jak i negocjuje oraz przygotowuje umowy w procesach nabycia oraz dzierżawy nieruchomości.

Języki: angielski

Ważne projekty prowadzone przez Piotra Tobolskiego w ostatnim czasie:

  • stała obsługa prawa jednego z największych podmiotów na rynku paliw płynnych w zakresie rozwoju sieci stacji paliw;
  • obsługa procesów inwestycyjnych projektów usługowych oraz mieszkaniowych;
  • przygotowywanie i opiniowanie umów dzierżawy gruntów inwestycyjnych jak i nieruchomości komercyjnych;
  • przygotowywanie i opiniowanie umów o roboty budowlane;
  • przygotowanie raportów prawnych due diligence dla przedsiębiorców działających na rynku deweloperskim oraz rynku nieruchomości komercyjnych;
  • prowadzi szkolenia online w kwestiach związanych z rozwiązaniami prawnymi wprowadzanymi w okresie epidemii COVID-19.