Patrycja Zalewska

Prawnik

Posiada kilkuletnie doświadczenie pracy w kancelarii prawnej oraz na stanowisku starszego specjalisty ds. sprzedaży nieruchomości. Od ponad roku na stałe współpracuje z Kancelarią Prawną Graś i Wspólnicy sp. k. Jej praca oparta jest przede wszystkim na tematyce szeroko związanej z prawem nieruchomości.

Na co dzień opiniuje kwestie prawne związane z procesem inwestycyjnym, począwszy od zakupu nieruchomości, przez proces budowy po sprzedaż mieszkań i komercjalizację lokali niemieszkalnych.

Świadczy pomoc prawną w formie bieżącej obsługi podmiotów działających na rynku nieruchomości. Posiada doświadczenie w opiniowaniu umów najmu zarówno lokali mieszkalnych, jak i lokali usługowych. Do jej codziennych obowiązków należy sporządzanie oraz negocjowanie takich umów oraz jej warunków, przygotowywanie opinii prawnych wybranych zagadnień, a także obszernych memorandów informacyjnych dla klientów z branży deweloperskiej. Ponadto zdobyła ogromne doświadczenie związane ze sporządzaniem obszernych raportów due diligence dotyczących nieruchomości, analizując ich status prawny. Zajmuje się szeroką obsługą przedsiębiorców z rynku deweloperskiego. Posiada doświadczenie w zakresie obsługi inwestycji deweloperskich, w szczególności na rynku mieszkaniowym.

Języki: angielski

Ważne projekty prowadzone przez Patrycję Zalewską w ostatnim czasie:

  • stała obsługa jednego z większych przedsiębiorców aktywnie działających na rynku deweloperskim na terenie miasta stołecznego Warszawy;
  • opiniowanie oraz negocjowane umów deweloperskich oraz przedwstępnych umów sprzedaży lokali mieszkalnych;
  • doradztwo w sporach z klientami indywidualnymi – nabywcami lokali mieszkalnymi, rozwiązując ich problemy zarówno na etapie zakupu nieruchomości, jak i w procesie posprzedażowym.