Marcin Zawistowski

Adwokat, wspólnik

Pełnomocnik procesowy z ponad 10 letnim doświadczeniem w świadczeniu usług prawnych. Z kancelarią prawną Graś i Wspólnicy sp.k. związany od 2013r. W swojej praktyce zajmuje się przede wszystkim obsługą postępowań gospodarczych oraz umowami i transakcjami M&A. Odpowiada za najbardziej skomplikowane projekty prowadzone przez Kancelarię oraz wspiera swoją wiedzą i doświadczeniem pozostałych członków zespołu.

Dla uzyskania korzystnego rozstrzygnięcia prowadzi negocjacje oraz proponuje rozwiązania z różnych dziedzin prawa jak prawo karne, administracyjne czy upadłościowe.

W kontaktach z klientami i zespołem prezentuje swoje argumenty w sposób przejrzysty i zrozumiały także dla nie prawników.  Zwolennik zestawień i skutecznej komunikacji.

profil na LinkedIn

Języki: angielski, niemiecki

Ważne projekty prowadzone przez adwokata Marcina Zawistowskiego w ostatnim czasie:

  1. doprowadzenie do oddalenia powództw przeciwko członkom zarządu przed roszczeniami z art. 299 k.s.h. (subsydiarna odpowiedzialność za długi spółki),
  2. uzyskanie zabezpieczenia poprzez zawieszenie postępowania egzekucyjnego na podstawie zarzutu potrącenia,
  3. wynegocjowanie warunków wartej około 100 mln zł inwestycji obejmującej sprzedaż akcji oraz objęcie akcji nowej emisji,
  4. doprowadzenie do połączenia przez przejęcie na koniec roku obrotowego,
  5. wdrożenie procedury windykacyjnej,
  6. zapewnienie umorzenia postępowania karnego z art. 586 k.s.h. (niezgłoszenie wniosku o ogłoszenie upadłości w terminie) oraz art. 300 k.k. (utrudnienie zaspokojenia wierzyciela).