Marta Stańdo

Prawnik/Doktorant

Uczestniczka prawniczego seminarium doktorskiego w zakresie prawa gospodarczego Unii Europejskiej.

Absolwentka prawa Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, Executive Master of Business Administration (MBA), prawnik z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym, które zdobywała współpracując z kancelariami prawnymi zajmującymi się głównie obsługą przedsiębiorców. 

W swojej praktyce skupia się przede wszystkim na zagadnieniach związanych z prawem handlowym, upadłościowym i restrukturyzacyjnym oraz prawem nieruchomości, a także zajmuje się doradztwem w zakresie tworzenia i funkcjonowania Fundacji Rodzinnych. Posiada doświadczenie w kompleksowej obsłudze prawnej spółek prawa handlowego, w tym także w zakresie przeprowadzania przekształceń spółek, oraz przeprowadzania analiz due diligence.

Przez kilka lat zajmowała się wewnętrzną obsługą przedsiębiorców, jako prawnik in-house, w tym także spółek z udziałem Skarbu Państwa dzięki czemu posiada doświadczenie w kompleksowej obsłudze prawnej przedsiębiorstw na wszystkich etapach ich rozwoju, a także w sporządzaniu i negocjowaniu umów, w tym umów z państwowymi osobami prawnymi.

Posługuje się językiem angielskim i hiszpańskim.