HOW2

27.07.2020 | Wiadomości

How2 to technologiczno-wydawniczy startup – pierwsze w Polsce w pełni cyfrowe wydawnictwo oraz pierwsza w naszym kraju tego typu platforma z ebookami.

Wspólnie z gwiazdami i ekspertami – autorytetami w swoich dziedzinach, tworzymy oryginalne, multimedialne ebooki – publikacje, które są dostępne wyłącznie na platformie How2. To zupełnie nowa jakość na rynku wydawniczym. Ebooki wydawane przez How2 tworzone są z myślą o e-czytelniku – odpowiadają na pytania najczęściej zadawane w sieci przez internautów. Poruszane są w nich różnorodne tematy – również te, które uznawane są za tabu. Dodatkowo, ebooki wzbogacane są o liczne innowacyjne rozwiązania – interaktywne materiały, nowoczesne grafiki, filmy czy animacje. Co ważne, ich produkcja odbywa się w duchu zero waste – przy zastosowaniu ekologicznych rozwiązań.

Platforma How2 stworzona została przez Agnieszkę Hyży (dziennikarkę, prezenterkę telewizyjną, właścicielkę agencji eventowej Global Media) oraz Annę Zofię Powierżę (fotografkę, reżyserkę, właścicielkę agencji kreatywnej i studia 4MC).

Jak pokazują najnowsze badania, każdy z nas w internecie spędza prawie 7 godzin dziennie. Warto spędzać ten czas w kreatywny i wartościowy sposób. Wielokrotnie zadawałam sobie pytanie, czy oferta publikacji dostępnych on-line nie mogłaby być lepsza jakościowo – zarówno pod względem merytorycznym, jak i technologicznym. Z tego pytania zrodziła się koncepcja ebooków How2 – skrojonych na miarę współczesnego czytelnika – wymagającego, nowoczesnego i poszukującego. Dlatego nasze ebooki odpowiadają na pytania zadawane przez użytkowników internetu. Stworzyliśmy ebook od nowa – można w nim znaleźć nie tylko słowo pisane, świetne zdjęcia, ilustracje czerpiące ze sztuki współczesnej, ale również wiele innych innowacyjnych rozwiązań – podkreśla Anna Zofia Powierża, CEO How2.

Od lat swoje działania zawodowe dzielę na te w świecie mediów oraz w biznesie. W końcu postanowiłam połączyć swoje doświadczenia z obu tych branż. Uważam, że doskonale się one uzupełniają – przyznaje Agnieszka Hyży, CEO How2. – Bardzo mocno wierzę w misję, którą niesie ze sobą How2. Czuję, że ta platforma może zmienić polski internet na lepsze. Cieszę się też, że współtworzę ten projekt z drugą kobietą. XXI wiek należy do kobiet i mam nadzieję, że nasze działania będą na to dowodem – dodaje.

Potencjał How2 został doceniony od razu – w projekt zaangażowali się znani na polskim rynku startupowym aniołowie biznesu. Wśród nich: Dawid Urban – przedsiębiorca, aktualnie operacyjnie zaangażowany w budowanie podbijającej polski rynek aplikacji Less.

Wśród autorek i autorów premierowych ebooków dostępnych na platformie How2 od 23 lipca są takie osoby jak m.in.: Dorota Wellman, Daria Ładocha, Katarzyna Bosacka, Katarzyna Pakosińska, Piotr Grabarczyk czy Sylwia Bomba. Ich publikacje będą prezentowane w ramach Festiwalu Premier, a następnie co tydzień wirtualna biblioteka How2 będzie powiększać się o kolejne publikacje. Ich autorami będą m.in. Zofia Zborowska, Anna Maria Wesołowska, Kamil Pawelski (Ekskluzywny Menel), Patricia Kazadi, Katarzyna Błażejewska-Stuhr, Hanna Lis, Magda Bereda, Renata Kaczoruk czy Monika Mrozowska. Poza tym, w gronie twórców współpracujących z How2 są wybitni specjaliści z dziedziny prawa, medycyny, seksualności, ekologii, coachingu czy nowych technologii.

Wojciech Paczka, przedsiębiorca, założyciel m.in. marki OVO.DESIGN, jeden z udziałowców How2, pełniący funkcję COO – tak mówi o strategii rozwoju How: Dzięki wsparciu inwestycyjnemu i operacyjnemu, planujemy w najbliższym czasie rozwój zarówno technologii istniejących produktów, jak i poszerzenie oferty o wartościowe treści multimedialne, audiobooki oraz podcasty. Nie zamykamy się też na inne formy. Chcemy odpowiedzieć na dynamicznie zmieniające się potrzeby rynku, a w szczególności – użytkowników internetu.

Wszystkie informacje dotyczące zarówno platformy, jak i ebooków wydawanych przez How2 dostępne są w press roomie na stronie www.how2.shop.

Kontakt dla mediów: Klara Czerkawska-Heil, klara@how2.shop, tel. 606 877 266