Kancelaria prawna Graś i Wspólnicy strategicznym partnerem platformy How2

14.08.2020 | Wiadomości

W ramach współpracy pomiędzy Kancelarią Prawną Graś i Wspólnicy a technologiczno-wydawniczym startupem How2 powstał ebook pt. „Rozwód bez tajemnic. Jak złożyć pozew i przygotować się do rozprawy”. Inauguruje on serię publikacji, które w przystępny sposób przybliżać będą zagadnienia związane z prawem. Kolejne dotyczyć będą m.in. zakupu nieruchomości oraz RODO.

W ebooku „Rozwód bez tajemnic. Jak złożyć pozew i przygotować się do rozprawy” autorzy Aleksandra Kośla i Mikołaj Badziąg w jasny i przystępny sposób opisują, jak krok po kroku się rozwieść. To pierwsza tego typu publikacja na polskim rynku wydawniczym. Znajdują się tam dokładne wyjaśnienia procedur rozwodowych, tego, jakie dokumenty są potrzebne oraz jakie opłaty należy wnieść. Szczegółowo opisane zostały tam również procedury związane ze stwierdzeniem nieważności małżeńskiej.

To pierwsza tego typu publikacja na polskim rynku wydawniczym.

Autorzy ebooka podkreślają, że choć rozwód do przyjemnych procedur nie należy, to jednak odpowiednie przygotowanie się do niego i znajomość swoich praw pozwalają zaoszczędzić niepotrzebnego stresu i przejść sprawnie przez ten etap.

How2 to pierwsze w Polsce w pełni cyfrowe wydawnictwo oraz pierwsza w naszym kraju tego typu platforma z ebookami. Wspólnie z gwiazdami i ekspertami – autorytetami w swoich dziedzinach, tworzymy oryginalne, multimedialne ebooki – publikacje, które są dostępne wyłącznie na platformie How2. To zupełnie nowa jakość na rynku wydawniczym. Ebooki wydawane przez How2 tworzone są z myślą o e-czytelniku – odpowiadają na pytania najczęściej zadawane w sieci przez internautów. Poruszane są w nich różnorodne tematy – również te, które uznawane są za tabu. Dodatkowo, ebooki wzbogacane są o liczne innowacyjne rozwiązania – interaktywne materiały, nowoczesne grafiki, filmy czy animacje. Co ważne, ich produkcja odbywa się w duchu zero waste – przy zastosowaniu ekologicznych rozwiązań.

Platforma How2 stworzona została przez Agnieszkę Hyży (dziennikarkę, prezenterkę telewizyjną, właścicielkę agencji eventowej Global Media) oraz Annę Zofię Powierżę (fotografkę, reżyserkę, właścicielkę agencji kreatywnej i studia 4MC).

Potencjał How2 został doceniony od razu – w projekt zaangażowali się znani na polskim rynku startupowym aniołowie biznesu. Wśród nich: Dawid Urban – przedsiębiorca, aktualnie operacyjnie zaangażowany w budowanie podbijającej polski rynek aplikacji Less.

Wśród autorek i autorów premierowych ebooków dostępnych na platformie How2 są gwiazdy, a także wybitni specjaliści z dziedziny prawa, medycyny, seksualności, ekologii, coachingu czy nowych technologii. Ich publikacje są obecnie prezentowane w ramach Festiwalu Premier, a następnie co tydzień wirtualna biblioteka How2 będzie powiększać się o kolejne publikacje.

BIO autorów ebooka „Rozwód bez tajemnic. Jak złożyć pozew i przygotować się do rozprawy”:

Aleksandra Kośla – radca prawny wpisana na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. W 2014 r. ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku prawo, natomiast w 2016 r. uzyskała tytuł Master of European Law Uniwersytetu w Nijmegen. Współpracując z Kancelarią Prawną Graś i Wspólnicy, prowadzi liczne postępowania sądowe, głównie z zakresu prawa rodzinnego, ochrony dóbr osobistych, a także spory „frankowiczów”.

Mikołaj Badziąg – prawnik kościelny, a także aplikant adwokacki II roku przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Na co dzień doświadczenie zdobywa w Kancelarii Prawnej Graś i Wspólnicy, gdzie w szczególności zajmuje się zagadnieniami związanymi z prawem cywilnym oraz sprawami z zakresu prawa rodzinnego i małżeńskiego. Zajmuje się również postępowaniami z zakresu prawa kanonicznego w szczególności postępowaniami dotyczącymi stwierdzenia nieważności małżeństwa. Ponadto, prowadzi liczne postępowania sądowe z zakresu ochrony dóbr osobistych, a także spory „frankowiczów”.

Wszystkie informacje dotyczące zarówno platformy, jak i ebooków wydawanych przez How2 dostępne są w press roomie na stronie www.how2.shop.

Kontakt dla mediów: Klara Czerkawska-Heil, klara@how2.shop, tel. 606 877 266