Nasi przedstawiciele na Welconomy 2022

07.06.2022 | Wiadomości

W dniach 30-31 maja 2022 roku odbyła się XXIX edycja Welconomy, gdzie po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni do prelekcji, debat i dyskusji. Na organizowane w Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki wydarzenie, przyjechali eksperci z całej Polski, przedsiębiorcy, politycy, przedstawiciele rządu i samorządowcy. Gośćmi specjalnymi byli przedstawiciele rządu litewskiego.

Adwokat Bartosz Graś wziął udział w sesji plenarnej „Przemysł kreatywny jako opis współczesnej rzeczywistości gospodarczo-społecznej. Casus Litwy.”

Wśród prelegentów, zaproszonych do tej dyskusji znaleźli się także:

  • Simonas Kairys – Minister Kultury Litwy
  • Živilė Diavara – Przewodnicząca Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Przemysłów Kreatywnych i Kulturalnych, współwłaścicielka Fabryki Sztuki „Loftas” – Litwa
  • dr Edyta Plaskonka-Pruszak – Katedra Przemysłów Kreatywnych – Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
  • Tadas Stankevičius – Prezes organizacji „Kaunas In” – Litwa
  • Gediminas Tarasevičius – Dyrektor Litewskiego Stowarzyszenia Twórców Gier – Litwa

Moderatorem spotkania był Pan Robert Lauks – Wiceprezes Klastra Przemysłu Kreatywnego w Bydgoszczy.

Podczas dyskusji prelegenci określali jakie aspekty rozwoju interesują naszego sąsiada i strategicznego partnera oraz w jaki sposób władze centralne i samorządowe wspierają branżę kreatywną.

Tego samego dnia odbyła się także debata „Zielone IT – najnowsze trendy w świecie technologii”. Do grona prelegentów w tym panelu została zaproszona adwokat Magdalena Treger.

Wśród prelegentów znaleźli się także:

  • Zbigniew Czajkowski – Dyrektor Handlowy ds. Energetyki – NMG S.A.
  • Michał Czeredys – Prezes Zarządu – Arcus S.A.
  • Ryszard Hordyński – Dyrektor ds. Strategii i Komunikacji-Huawei Polska

Spotkanie moderował Robert Gołaszewski – Redaktor Naczelny Business Magazine.

Z głosów ekspertów jasno wynika, że biznes oraz społeczeństwo coraz większą uwagę przykładają do kwestii klimatycznych. Rozmowy dotyczyły perspektyw związanych z odnawialnymi źródłami energii, ograniczenia emisji dwutlenku węgla, opłacalności własnych infrastruktur serwerowych oraz sposobów na zachęcenie naszego państwa do stworzenia korzystniejszych dla środowiska regulacji.

Dziękujemy organizatorom oraz wszystkim uczestnikom za dwa dni fantastycznych dyskusji, zakulisowych rozmów i spotkań. Do zobaczenia na kolejnej, trzydziestej już edycji, jednego z najważniejszych dla polskiej gospodarki wydarzenia.

Autor:

Konrad Iwański

Social Media Manager
+48 662 468 955 | social@kglegal.pl