Zapraszamy na seminarium

28.02.2023 | Wiadomości

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na seminarium poświęcone w całości sukcesji. To naturalny etap w cyklu życia każdej rodzinnej firmy, a właściciele będą musieli się z nią zmierzyć w momencie przekazania firmy kolejnemu pokoleniu.

Sukcesja nie jest prosta, to wieloetapowy proces, wymagający strategicznego zarządzania i planowania, dlatego postanowiliśmy zorganizować spotkanie, podczas którego krok po kroku omówimy kolejne działania, aby sukcesja przebiegła pomyślnie.

Tylko profesjonalne jej wykonanie jest optymalnym procesem przekazania praw do firmy następcom. Przekazanie biznesu dotyczy wielu interesów i stron, co często wymaga wiedzy specjalistycznej z różnych dziedzin.

Od decyzji właściciela zależy, jak podejdzie do tematu. Warto pamiętać, że firma jest często najbardziej wartościowym aktywem w majątku rodziny, a jeśli tak, czy warto narażać siebie i bliskich na jego utratę?

Nasze seminarium poprowadzimy w trybie hybrydowym – stacjonarnie oraz online. Przewidujemy nie tylko prelekcję, ale także czas na networking i możliwość indywidualnej konsultacji z fachowcami z naszej kancelarii, a także ekspertami współorganizatora wydarzenia – Nova Praxis.

Konferencja jest realizowana w ramach naszego planowanego Partnerstwa w programie POWR.02.21.00-00-0017/18 o nazwie „Sukcesja w firmach rodzinnych – wsparcie przejścia między generacjami” dofinansowanego z funduszy unijnych i państwowych.

SZCZEGÓŁY I REJESTRACJA

10:00 – 10:20 – JDG – jakie są zagrożenia wynikające z prowadzenia biznesu w tej formie i jak je wyeliminować? – adw. Maksymilian Graś (Graś i Wspólnicy)

10:20 – 10:40 – Przekształcenia i połączenia jako sposób na sukcesję i zminimalizowanie ryzyka prowadzonej działalności – apl. adw. Joanna Adasiak (Graś i Wspólnicy)

10:40 – 11:00 – Wyzwania firm rodzinnych – doświadczenia z realizacji programu doradztwa dotyczącego sukcesji – Konrad Bajor (Nova Praxis)

11:00 – 11:20 – Jak skorzystać z projektu opracowania strategi sukcesji z dofinansowaniem w programie PARP? – Paweł Gawron (Nova Praxis)

11:20-11:30 – Przerwa kawowa

11:30 – 11:50 – Fundacja rodzinna oraz „cywilistyczne” sposoby przekazania majątku i zachowania ciągłości firmy – adw. Natalia Serwińska-Deles, apl. rad. Marta Stańdo (Graś i Wspólnicy)

11:50 – 12:10 – Perspektywa podatkowa – r. pr. Rafał Knap (Graś i Wspólnicy)

12:10 – Networking i poczęstunek

Do zobaczenia!