Tworzymy Dział Prawa Rolnego

04.07.2024 | Prawnik na roli

Jako Kancelaria Prawna Graś i Wspólnicy mamy ogromną przyjemność poinformować, iż nasza Kancelaria jako jedna z nielicznych w kraju utworzyła zespół specjalizujący się profesjonalną obsługą gospodarstw rolnych.

Popieramy wszelkie formy, które prowadzą do rozwoju i innowacji gospodarki. Naszym celem jest szczególne wsparcie i niesienie bezpieczeństwa prawnego dla branż, które stają w obliczu wielkich przemian. Z tego względu zdecydowaliśmy się poszerzyć zakres działania naszej Kancelarii i wyjść właśnie z ofertą opieki prawnej dla rolników.

Rolnictwo, jako jedna z trzech gałęzi gospodarki, od początku XXI wieku jest przedmiotem ogromnych przeobrażeń. Obecnie jesteśmy świadkami kreowania się nowych trendów w rolnictwie, które przestaje być już postrzegane jako dziedzina skoncentrowana na uprawie pola i hodowli zwierząt. Współczesne rolnictwo to ciągła innowacja, rozwój oraz dążenie do jak najwyższej precyzji, która zwiększa zyski, dba o środowisko oraz zapewnia zrównoważony rozwój. Rolnik w inteligentnym rolnictwie nie jest w stanie skupić się wyłącznie na agrotechnice oraz zootechnice, bowiem coraz więcej czasu poświęca na ekonomię, logistykę, księgowość i nowe technologie. To jednak nie koniec wyzwań jakie stoją przed nowoczesnym rolnikiem. Trendy w gospodarce, jej obecne realia i szybko zmieniające się przepisy, niezwykle skutecznie utrudniają prowadzenie gospodarstwa rolnego.

Nasz zespół doskonale rozumie jak dużym wyzwaniem w obecnych czasach jest bycie rolnikiem. Osiąganie jak najwyższych plonów, opłacalność produkcji, to tylko część działalności rolniczej, która coraz bardziej staje się zależna od ciągłych zmian w prawie. Zmian legislacyjnych w tym zakresie jest wiele i następują one coraz częściej, a nasza Kancelaria dostrzega niejasności w tych przepisach, które z pewnością przysparzają rolnikom wiele trudności.

Zdając sobie sprawę z coraz większej specjalizacji, modernizacji i innowacyjności rolnictwa w Polsce, wychodzimy naprzeciw Państwa oczekiwaniom i proponujemy nasze usługi, które ułatwiają poruszanie się rolnikom w skomplikowanych polskich i unijnych regulacjach prawnych.

Nasz obszar działania skierowany jest zarówno do osób prywatnych, które są zainteresowane rozpoczęciem działalności rolnej, jak i do osób prowadzących działalność rolniczą w różnych formach organizacyjno-prawnych. Nasz zespół pomoże rozwiać wszelkie Państwa wątpliwości związane z określonymi przepisami, tak aby rozwiązać każdą sytuację zgodnie z prawem. W celu zapoznania się ze szczegółowym zakresem świadczonych usług w ramach działu prawa rolnego zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszej strony internetowej: https://kglegal.pl/obszary-doradztwa/prawo-rolne/.

To jednak nie koniec, bowiem mamy dla Państwa jeszcze jedną dobrą wiadomość, otóż nasz dział prawa rolnego startuje z zupełnie nowym cyklem związanym z branżą rolniczą pn.: „Prawnik na roli”. W ramach artykułów będziemy dzielić się z Państwem nowymi wiadomościami ze świata prawa rolnego, wyjaśniać zmiany w prawie oraz tłumaczyć ciekawe i jednocześnie skomplikowane zagadnienia.

Już teraz zachęcamy Państwa do bacznego śledzenia nowego cyklu pn.: „Prawnik na roli”.

autor:

Paweł Kopytowski

Aplikant adwokacki
+48 22 856 36 60 | p.kopytowski@kglegal.pl