Wyjątkowa sytuacja w związku z COVID-19

17.03.2020 | COVID

Szanowni Państwo,
Kontaktujemy się z Państwem, w związku z wyjątkową sytuacją w jakiej wszyscy się znaleźliśmy. Władze naszego Państwa wprowadzają kolejne instrumenty, w tym prawne, mające ograniczać rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę o nazwie COVID-19.

Kancelaria Kijewski Graś monitoruje dynamiczny rozwój sytuacji związanej z rosnącym zagrożeniem. Zdajemy sobie sprawę, że w najbliższych tygodniach firmy będą stawiane przed trudnymi wyborami i decyzjami, których podjęcie może mieć fundamentalne znaczenie dla samych przedsiębiorców, jak i pracowników. Jesteśmy gotowi wspierać Państwa działania w tych nadzwyczajnych okolicznościach.

Kancelaria funkcjonuje normalnie. Naszym Klientom zapewniamy telefoniczny kontakt z prawnikami Kancelarii, sugerujemy jednak ograniczenie bezpośrednich spotkań. Prosimy o skontaktowanie się z prawnikiem dedykowanym dla obsługi Państwa przedsiębiorstwa i zleconych spraw telefonicznie lub za pośrednictwem wiadomości e-mail. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z sekretariatem pod nr telefonu: +48 22 856 36 60 lub mailowo na: biuro@kglegal.pl.

Prawnicy będą udzielać porad związanych z bieżącym funkcjonowaniem oraz realizacją postanowień specustawy dotyczącej zwalczania „Koronawirusa” oraz wydawanych na bieżąco nowych aktów prawnych.

Na bieżąco sprawdzamy regulacje prawne dotyczące tej trudnej sytuacji i proponujemy adekwatne rozwiązania prawne. Monitorujemy decyzje o zamknięciu sądów i urzędów oraz doradzamy, w jaki sposób załatwić sprawy niecierpiące zwłoki. Analizujemy komunikaty władz i ich wpływ na działalność przedsiębiorców.

Jednocześnie apelujemy do Państwa o przestrzeganie zaleceń wydawanych przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz administrację państwową i samorządową.

Jak wprowadzić pracę zdalną? Czy umowa może być zagrożona? Co zrobić, gdy pracownicy pozostali za granicą? Czy odbędzie się moja rozprawa? Jeżeli nurtują Was te pytania, jesteśmy do dyspozycji. Zachęcamy do śledzenia naszych alertów prawnych i bezpośredniego kontaktu.

Zapraszamy do kontaktu email przez adres biuro@kglegal.pl lub telefonicznego pod naszym numerem +48 22 856 36 60. Można także kontaktować się bezpośrednio z prawnikami, którzy prowadzą Państwa sprawy.